Neler yeni

Template errors

  • Template public:message_macros: [E_USER_WARNING] Cannot call method isOnline on a non-object (NULL) (src/XF/Template/Templater.php:1176)

Ukrayna - Rusya savaşında 44. gün... Rusya tren istasyonunu vurdu: 39 ölü

  • Konbuyu başlatan NTV
  • Başlangıç tarihi
N

NTV

Şuan Çevrim Dışı
Ukrayna - Rusya savaşında 44. gün... Rusya tren istasyonunu vurdu: 39 ölü

Ukrayna - Rusya arasındaki çatışmaların 44. gününe girildi. Rus ordusunun Ukrayna'da bir tren istasyonunu vurduğu öne sürüldü. Roket saldırısında 39 kişinin öldüğü belirtildi. Rusya ise saldırıyı gerçekleştirdiği iddiasını reddetti. Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski, saldırının ardından Rusya'yı sınır tanımayan bir kötülük olarak tanımladı. Ukrayna ordusu ise Luhansk bölgesinde Rus ordusunun birkaç kilometre itildiğini öne sürdü.

Ukrayna - Rusya arasında savaş sürüyor...

Ukrayna Demiryolları, Donetsk bölgesine bağlı Kramatorsk şehrinin tren garına Rus güçlerce düzenlenen füze saldırısında tahliye bekleyen 39 sivilin öldüğünü, 87 sivilin yaralandığını bildirdi.

Donetsk Valisi Pavel Kirilenko Kyrylenko, birçok yaralının durumunun ağır olduğunu açıkladı.

Saldırıya ilişkin paylaşılan görüntülerde, tren garında yanlarında bavulları bulunan sivillerin ve gar görevlilerinin kan içinde yerde yattıkları görülüyor.

Kramatorsk Belediye Başkanı ise saldırı esnasında istasyonda çocuk çocuk, yaşlı ve kadın olmak üzere 4 bin kişinin olduğunu aktardı.

Tren istasyonundakiler ülkenin batısına doğru gitmeye çalışıyordu. Çatışmalar nedeniyle milyonlarca Ukraynalı batıya göç etti.

RUSYA İNKAR ETTİ: TREN İSTASYONUNA FÜZE SALDIRISI AÇIKLAMALARI PROVOKASYON

Rusya Savunma Bakanlığı, Ukrayna’nın Donetsk bölgesine bağlı Kramatorsk şehrindeki tren istasyonuna Rus güçlerince füzeli saldırı yapıldığı yönündeki açıklamaların "yanlış" ve "provokasyon" olduğunu bildirdi.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Ukrayna yönetiminin konuyla ilgili açıklamasının doğru olmadığı belirtildi.

Açıklamada, “Rusya tarafından 8 Nisan'da Kramatorsk şehrindeki tren istasyonuna gerçekleştirdiği iddia edilen ‘füze saldırısı’ ile ilgili tüm açıklamalar bir provokasyondur ve kesinlikle doğru değildir. 8 Nisan'da Rus silahlı kuvvetlerinin Kramatorsk şehrinde herhangi ateş etme görevi yoktu ve planlanmamıştı” ifadeleri kullandı.

Parçaları Kramatorsk tren istasyonunun yakınında bulunan ve görgü tanıklarınca görüntüleri yayınlanan Toçka-U taktik füzelerinin yalnızca Ukrayna silahlı kuvvetleri tarafından kullanıldığı aktarılan açıklamada, "14 Mart'ta Ukrayna Silahlı Kuvvetlerine bağlı 19. Füze Tugayı, Donetsk şehir merkezine benzer bir şekilde Toçka-U füzesiyle saldırmış, olay yerinde sivillerden 17 kişi ölmüş, 36 kişi yaralanmıştı" denildi.

ZELENSKİ'DEN SALDIRI SONRASI İLK AÇIKLAMA

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenski, tren istasyonundaki saldırının ardından "Rusya sınır tanımayan bir kötülüktür" dedi.

Donestk Valisi, saldıradan önce tren istayonunda  4 binden fazla kişinin bulunduğunu açıkladı.

RUS ORDUSU LUHANSK'TA İTİLDİ

Diğer taraftan, Ukrayna Savunma Bakanlığı, Luhansk...
Please login to view full content. Giriş yap veya üye ol.
 
Konular

10,350

Mesajlar

10,458

Kullanıcılar

23

Son üye

rendertasarim

duyarlı resimler
duyarlı resimler Montaj Bloggif oluşturulan
duyarlı resimler
Üst Alt