Template errors

  • Template public:message_macros: [E_USER_WARNING] Cannot call method isOnline on a non-object (NULL) (src/XF/Template/Templater.php:1176)

Tropikal Megi Kasırgası Filipinler'i vurdu: En az 42 ölü

  • Konbuyu başlatan NTV
  • Başlangıç tarihi
N

NTV

Şuan Çevrim Dışı
Tropikal Megi Kasırgası Filipinler'i vurdu: En az 42 ölü

İnsan faaliyetlerinden kaynaklanan küresel ısınma nedeniyle ölümcül kasırgaların sayısı ve gücü arttı. Filipinler'de dün başlayan Tropik Megi Kasırgası nedeniyle en az 42 kişi hayatını kaybetti, 13 bini aşkın kişi göç etmek zorunda kaldı. Ayrıca, saatteki hızı 65 kilometreyi bulan kasırga nedeniyle, birçok bölgede sel ve toprak kaymaları yaşandı.

P2bFL734z0C_aGb-wroG4g.jpg

Tropik Megi Kasırgası'nın ülkeyi kasıp kavurmasının ardından Filipinler'de meydana gelen heyelan ve sel felaketinde, CBS News'in haberine göre şimdiye kadar en az 42 kişi öldü.
q1X5uH-cF0qe_AqS96KGOw.jpg

Yetkililer, Leyte bölgesine bağlı Baybay şehrinde arama kurtarma çalışmalarının, karanlıkta devam etmenin "çok tehlikeli" olması nedeniyle askıya alındığını bildirdi.
y8s4-2xVqUOqMPrjfEUtNQ.jpg

Yerel olarak Agaton olarak bilinen Megi, dün saatte 65 km'ye varan rüzgarlarla takımadalara çarptı. Fırtına ülkenin doğu kıyısını kasıp kavururken,13 binden fazla kişi daha yüksek yerlere kaçtı.
2cXLuH2zYEKeGiV0GpzO1Q.jpg

Şiddetli yağmur ve rüzgar elektrik kesintisine neden oldu, evleri ve tarlaları su bastı, köylerde toprak kaymalarına neden oldu. Son bir haftada ülkenin orta ve güney kesimlerinde farklı bölgelerde 200'e yakın sel olayı bildirildi. Sel baskınları nedeniyle yaklaşık 30 bin aile acil durum barınaklarına sevk edildi.
daXfUK_jdkKOMh2WbKro3A.jpg

Yetkililer ve yerel halk tarafından paylaşılan görüntüler, kurtarma ekiplerinin çamurlu bataklıklardan geçerken ve hızlı akan nehirlerde salları kullanarak batık evlerin izole bölgelerine ulaşmaya çalıştıklarını gösterdi.
PsEVJVFmuEW8bUc9P4CAgg.jpg

Baybay kentindeki yetkililer, en kötü etkilenen bölgelerden birinin, bir heyelan altında gömüldükten sonra 22 cesedin bulunduğu Leyte eyaleti olduğunu söyledi.
CydYL7ceKEutr4bIJY446w.jpg

Bir Leyte sakini AFP'ye yaptığı açıklamada,, "Ağlıyordum çünkü orada ölen insanları tanıyordum ve ayrıca evimizin arkasında dağlar olduğu için de korkuyordum” dedi.
I5MuqRTk_EWqH-dAMGnRyA.jpg

Ulusal afet ajansı ayrıca güneydeki Davao bölgesinde en az üç kişinin öldüğünü doğruladı.
fNhh_ipB4kG-AZtU3C9zZQ.jpg

Öte yandan, Megi Kasırgası, Süper Tayfun Rai'nin Aralık ayında ülkenin güneydoğu...
Please login to view full content. Giriş yap veya üye ol.
 
duyarlı resimler
duyarlı resimler Montaj Bloggif oluşturulan
duyarlı resimler
Üst Alt