Neler yeni

Tropikal Megi Kasırgası Filipinler'i vurdu: En az 28 ölü

  • Konbuyu başlatan NTV
  • Başlangıç tarihi
N

NTV

Tropikal Megi Kasırgası Filipinler'i vurdu: En az 28 ölü

İnsan faaliyetlerinden kaynaklanan küresel ısınma nedeniyle ölümcül kasırgaların sayısı ve gücü arttı. Filipinler'de dün başlayan Tropik Megi Kasırgası nedeniyle en az 28 kişi hayatını kaybetti, 13 bini aşkın kişi göç etmek zorunda kaldı. Ayrıca, saatteki hızı 65 kilometreyi bulan kasırga nedeniyle, birçok bölgese sel ve toprak kaymaları yaşandı.

P2bFL734z0C_aGb-wroG4g.jpg

Tropik Megi Kasırgası'nın ülkeyi kasıp kavurmasının ardından Filipinler'de meydana gelen heyelan ve sel felaketinde şimdiye kadar en az 28 kişi öldü.
q1X5uH-cF0qe_AqS96KGOw.jpg

Kurtarma ekipleri doğu ve güney kıyılarında mahsur kalan insanları kurtarmak için halen mücadele ediyor.
y8s4-2xVqUOqMPrjfEUtNQ.jpg

Yerel olarak Agaton olarak bilinen Megi, dün saatte 65 km'ye varan rüzgarlarla takımadalara çarptı. Fırtına ülkenin doğu kıyısını kasıp kavururken,13 binden fazla kişi daha yüksek yerlere kaçtı.
2cXLuH2zYEKeGiV0GpzO1Q.jpg

Şiddetli yağmur ve rüzgar elektrik kesintisine neden oldu, evleri ve tarlaları su bastı, köylerde toprak kaymalarına neden oldu.
daXfUK_jdkKOMh2WbKro3A.jpg

Yetkililer ve yerel halk tarafından paylaşılan görüntüler, kurtarma ekiplerinin çamurlu bataklıklardan geçerken ve hızlı akan nehirlerde salları kullanarak batık evlerin izole bölgelerine ulaşmaya çalıştıklarını gösterdi.
PsEVJVFmuEW8bUc9P4CAgg.jpg

Baybay kentindeki yetkililer, en kötü etkilenen bölgelerden birinin, bir heyelan altında gömüldükten sonra 22 cesedin bulunduğu Leyte eyaleti olduğunu söyledi.
CydYL7ceKEutr4bIJY446w.jpg

Bir Leyte sakini AFP'ye yaptığı açıklamada,, "Ağlıyordum çünkü orada ölen insanları tanıyordum ve ayrıca evimizin arkasında dağlar olduğu için de korkuyordum” dedi.
I5MuqRTk_EWqH-dAMGnRyA.jpg

Ulusal afet ajansı ayrıca güneydeki Davao bölgesinde en az üç kişinin öldüğünü doğruladı.
fNhh_ipB4kG-AZtU3C9zZQ.jpg

Öte yandan, Megi Kasırgası, Süper Tayfun Rai'nin Aralık ayında ülkenin güneydoğu adalarının çoğunu harap etmesinden yaklaşık dört ay sonra geldi. Süper Tayfun Rai, en az 375 kişiyi öldürmüş ve yaklaşık 500 bin kişiyi etkilemişti.
qXNaYv4HmkyfSmMxWQZRXQ.jpg

Bilim insanları, insan...
Please login to view full content. Giriş yap veya üye ol.
 
Konular

10,243

Mesajlar

10,272

Kullanıcılar

17

Son üye

Liesesozy

duyarlı resimler
duyarlı resimler
duyarlı resimler
Üst Alt