Neler yeni

SON DAKİKA: Rusya: Kiev'e füze saldırıları artacak

  • Konbuyu başlatan NTV
  • Başlangıç tarihi
N

NTV

SON DAKİKA: Rusya: Kiev'e füze saldırıları artacak

SON DAKİKA HABERİ: Rusya Savunma Bakanlığı, “Rus topraklarına yönelik sabotajlara misilleme olarak Kiev'deki füze saldırılarının sayısı ve ölçeği artırılacak” açıklamasında bulundu. Bakanlık açıklamasında, “S-400 sistemi önceki gün Bryansk bölgesindeki Klimovo köyüne saldıran Ukrayna'ya ait MI-8 helikopterini düşürdü” ifadelerini kullandı.

Rusya Savunma Bakanlığı, Ukrayna ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Kiev'in kenarındaki bir askeri hedefi seyir füzeleriyle vurduğunu söyleyen bakanlık, "Rus topraklarına yönelik sabotajlara misilleme olarak Kiev'deki füze saldırılarının sayısı ve ölçeği artırılacak” ifadelerini kullandı.

Bakanlık, kuvvetlerinin, haftalardır Rus birlikleri tarafından kuşatılan liman kenti Mariupol'daki Ilyich Çelik Fabrikası'nın da tam kontrolünü ele geçirdiklerini söyledi.

Rusya'nın Ukrayna'da saldırıları sürerken, her iki ülke tarafından da operasyonların son durumuna ilişkin açıklamalar gelmeye devam ediyor.

Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov, Rusya’nın Bryansk bölgesindeki Klimovo köyüne dün Ukrayna tarafından saldırı yapıldığı, bu gece misilleme olarak da Kiev’in vurulduğu duyurarak, "Mariupol kentinde, bir grup Rus askeri ve Donetsk Cumhuriyeti halk milislerinin birimleri, saldırı operasyonlarının bir sonucu olarak Ilyich Demir ve Çelik Fabrikalarını, Ukraynalı milliyetçilerden tamamen arındırdı. Bugün deniz tabanlı yüksek hassasiyetli uzun menzilli Kalibr füzeleri ile Kiev dolaylarındaki bir askeri tesis vuruldu. Zhulian makine yapım tesisi Vizar'a yapılan saldırı sonucunda, uzun menzilli ve orta menzilli uçaksavar füze sistemlerinin yanı sıra gemisavar füzeleri üretimi atölyeleri imha edildi. Rusya’da gerçekleştirilen terör nitelikli her türlü saldırı veya sabotaja yanıt olarak Kiev’deki hedeflere yönelik füze saldırılarının sayısı ve ölçeği artacak" ifadelerini kullandı.

Konaşenkov, Rus topraklarındaki Klimovo köyüne saldırı yapan helikopterlerden birinin de S-400 hava savunma sistemleri tarafından vurulduğunu duyurarak, “Çernihiv Bölgesi’ndeki Gorodnya köyü yakınlarında Rus hava savunma sistemleri, hava üssünde dönmekte olan ve Rusya’daki Klimovo köyü sakinlerine saldıran Mİ-8 Ukrayna helikopteri, S-400 Hava Savunma Sistemleri tarafından düşürüldü. Ukrayna Hava Kuvvetlerine ait bir Su-27 savaş uçağı da Harkov kentinin Lozovaya köyü yakınlarında düşürüldü. Ayrıca Ukrayna’ya ait 8 insansız hava aracı da Rus savunma sistemleri tarafından düşürüldü" dedi.

Operasyonlarda Rusya’nın stratejik füzeler ile hedefleri vurmaya devam ettiğinden bahseden Konaşenkov, “Gece boyunca yüksek hassasiyetli havadan fırlatılan füzeler, 7 düşman hedefini vurdu. 20'ye kadar zırhlı araç ve 50’ye yakın Ukraynalı milliyetçi oluşumu, Toçka-U füze sistemleri geçici dağıtım noktası, Ukrayna askeri teçhizat alanı ve roket, topçu silahları ve yakıt alanları imha edildi...
Please login to view full content. Giriş yap veya üye ol.
 
Konular

26,246

Mesajlar

26,309

Kullanıcılar

27

Son üye

bayan

duyarlı resimler
duyarlı resimler Sohbetseinle
duyarlı resimler
Üst Alt