Neler yeni

Template errors

  • Template public:message_macros: [E_USER_WARNING] Cannot call method isOnline on a non-object (NULL) (src/XF/Template/Templater.php:1176)

Seçer: 'Göçmen'deki katlı kavşağı 4 milyon 294 bin dolara mal ettik'

  • Konbuyu başlatan Mersin haber 33
  • Başlangıç tarihi
M

Mersin haber 33

Şuan Çevrim Dışı
[#item_image]

MERSİN (İHA) – Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, meclis toplantısında katlı kavşaklarla ilgili bilgi verdi. Kendilerinden önce yapımına başlanan Anıt Kavşağının maliyetinin 9 milyon 139 bin dolar olduğunu, 2017'de yapılan Egemenlik Kavşağının 10 milyon 39 bin 732 dolara mal olduğunu belirten Seçer, 'Ancak Sevgi Katlı Kavşağını biz 4 milyon 871 bin dolara, Göçmen'deki katlı kavşağı da 4 milyon 294 bin dolara mal ettik' dedi.

Mersin Büyükşehir Belediye Meclisinin nisan ayı 1. birleşim toplantısı, Vahap Seçer başkanlığında gerçekleştirildi. Kongre ve Sergi Sarayında yapılan toplantının dilek ve teminiler bölümünde konuşan Seçer, yeni otobüslerden asfalt çalışmalarına, katlı kavşaklardan 2. Çevre Yolunun devamına kadar birçok konuda meclis üyelerine bilgi verdi.

'Geçen yılla beraber toplamda 272 yeni otobüsü Mersinlilerin hizmetine sunacağız'

Konuşmasına, Süper Lige yükselen Büyükşehir Belediyesi Kadın Hentbol Takımını kutlayarak başlayan Seçer, daha sonra ulaşım filosuna kazandırılan ve 26'sını teslim aldıkları 67 atak otobüsle ilgili bilgi verdi. Seçer, 'Bu 26 otobüs; merkez ve merkeze bağlı kırsallara seferler yapacak. Daha önce o bölgelere 12 metrelik büyük otobüsler sefer yapıyordu. Bu da ekonomik değildi. Bu aldıklarımız her açıdan çok ekonomik, o bölgelere uygun otobüsler olduğu için bunları o hatlara vereceğiz. Oradaki hatları da şu anda merkezde sıkıntı çeken güzergahlarımız var, onlara ilave olarak takviye etmiş olacağız. Böylelikle merkezde de bir nebze de olsa güzergahlarımızı rahatlatmış olacağız' diye konuştu.

67 otobüsün 41'inin de bu ayın sonunda teslim edileceğini kaydeden Seçer, bu otobüsleri de mayıs ayının ilk haftasıyla beraber Tarsusluların hizmetine sunacaklarını söyledi. Otobüslerin teknik özelliklerini paylaşan Başkan Seçer, yeni alacakları otobüsler hakkında da bilgi vererek, şunları söyledi:

'Tamamı engelli uyumlu. Engelli yolcu için yan yatma, alçalma özelliği bulunuyor. Bunun için de gerekli aparatları var ve engelli yurttaşlarımıza da muazzam kolaylık sağlayacak. Yine telefon şarj cihazı ile tüm araçlarda wi-fi özelliği var. Yaz sıcağına uygun güçlendirilmiş klimalar da bu araçlarda bulunuyor. Bu ay sonuna kadar teslim alacağımız 8,5 metrelik 67 atak otobüslerin dışında da eylül ayında okulların açılmasıyla beraber 34'ü körüklü toplam 118 otobüsümüz gelecek. 84'ü 12 metrelik solo. Yine CNG'li otobüsler. Böylelikle de bu yıl içerisinde toplam 185, geçen yılla beraber toplamda 272 yeni otobüsü Mersinlilerin hizmetine sunmuş olacağız. 2029'a kadar yaptığımız projeksiyonda toplu taşımada lastik tekerlekli araç ihtiyacı artık olmayacak. Böylece de Türkiye'nin en genç otobüs filosu Mersin'de faaliyete geçmiş olacak. Kentimize hayırlı uğurlu olsun.'

'Göçmen'deki katlı kavşak ilk bisiklet yolu olan katlı kavşak'

Seçer, hizmete açtıkları Göçmen'deki katlı kavşak hakkında da bilgi verdi. Kavşağı çok kısa sürede bitirdiklerine vurgu yapan Seçer, 'İnşaatı 8 Ocak'ta başlamıştı. 84 gün sürdü...
Please login to view full content. Giriş yap veya üye ol.
 
Konular

10,351

Mesajlar

10,458

Kullanıcılar

23

Son üye

rendertasarim

duyarlı resimler
duyarlı resimler Montaj Bloggif oluşturulan
duyarlı resimler
Üst Alt