Neler yeni

Template errors

  • Template public:message_macros: [E_USER_WARNING] Cannot call method isOnline on a non-object (NULL) (src/XF/Template/Templater.php:1176)

Savaşın gizli kurbanları: Rus askerleri tarafından tecavüze uğrayıp öldürüldüler

  • Konbuyu başlatan NTV
  • Başlangıç tarihi
N

NTV

Şuan Çevrim Dışı
Savaşın gizli kurbanları: Rus askerleri tarafından tecavüze uğrayıp öldürüldüler

Savaşta cinsel şiddet, çocuklar ve yetişkinler için tüm hayatlarını etkileyebilecek sosyal ve psikoloji sorunlar yaşamalarına neden oluyor. Cinsel şiddet, ayrımcılık yapmıyor her cinsiyetten, yaştan ve etnik kökenden insan buna dahil olabiliyor. Ancak, kadınlar ve kız çocukları bu durumdan orantısız bir şekilde etkileniyor. Daha önce Bosna, Sri Lanka, Orta Afrika Cumhuriyeti'nde belgelenen bu vahşet, Ukrayna'da da yaşanıyor. Geri çekilen Rus güçlerinden geri alınan bölgelerden cinsel şiddete dair artan kanıtlar ortaya çıkarken, Ukrayna genelinde kadınlar tecavüz ile bir savaş silahı olarak boğuşuyor. Tecavüz kurbanı Ukraynalı kadınlar yaşadıklarını anlatarak, Rus askerlerinin bu durum nedeniyle yargılanmasını istedi.

EkvPMgdxyU-WDZduamtYYQ.jpg

BBC muhabiri Yogita Limaye, Ukrayna’nın başkenti Kiev'in 70 km batısındaki kırsal bir mahallede yaşayan 50 yaşındaki Anna ile konuştu. Haberde kadının, kimliğinin korunması için adının değiştirildiği belirtildi. Anna, 7 Mart'ta yabancı bir asker içeri girdiğinde kocasıyla birlikte evde olduğunu belirterek, "Silah zoruyla beni yakınlardaki bir eve götürdü. 'Kıyafetlerini çıkar yoksa seni vururum' dedi. Dediğini yapmazsam beni öldürmekle tehdit edip durdu. Sonra bana tecavüz etmeye başladı” dedi.
wgav1staiUOFpZlyORHF2w.jpg

Anna saldırganı Rusya ile müttefik genç, zayıf bir Çeçen savaşçı olarak tanımladı. "Bana tecavüz ederken içeri dört asker daha girdi. Öleceğimi sanıyordum. Ama götürdüler. Onu bir daha görmedim" diyen Anna, kendisinin ayrı bir Rus askeri birimi tarafından kurtarıldığına inandığını açıkladı.
Ye5lUBmuQ02Qnn3RVrMBmQ.jpg

Yaşadığı olayın ardından eve dönen Anna, eşinin vurulmuş olduğunu gördü. Anna, "Eşim beni kurtarmak için peşimden koşmaya çalışmıştı, ama ona bir mermi isabet etmişti. Ardından ikimiz birlikte komşumuzun evine sığındık. Çatışmalar nedeniyle eşimi hastaneye götüremediler. İki gün sonra öldü” dedi.
J5yAM_7Be0G6MwN9XjYxVg.jpg

Limaye, Anna’nın hikayesini anlatırken ağlamayı hiç kesmediğini, komşularıyla birlikte kocasını evlerinin arka bahçesinde nereye gömdüklerini gösterdiğini aktardı. Anna’nın psikolojik destek aldığını belirtti.
fRb927JmQEmVJx1tdObLxg.jpg

Bununla birlikte, Anna’yı kurtaran Rus askerler birkaç gün onun evinde kaldı. Kocasının eşyalarını onlara vermesini istediklerini söyledi: "Onlar gittiklerinde uyuşturucu ve Viagra buldum. Kafaları uçardı ve genellikle sarhoşlardı. Çoğu katil, tecavüzcü ve yağmacı. Sadece...
Please login to view full content. Giriş yap veya üye ol.
 
Konular

10,350

Mesajlar

10,458

Kullanıcılar

23

Son üye

rendertasarim

duyarlı resimler
duyarlı resimler Montaj Bloggif oluşturulan
duyarlı resimler
Üst Alt