Neler yeni

Template errors

  • Template public:message_macros: [E_USER_WARNING] Cannot call method isOnline on a non-object (NULL) (src/XF/Template/Templater.php:1176)

Savaşın başından bu yana Putin'le ilk yüz yüze görüşme

  • Konbuyu başlatan NTV
  • Başlangıç tarihi
N

NTV

Şuan Çevrim Dışı
Savaşın başından bu yana Putin'le ilk yüz yüze görüşme

Avusturya Başbakanı Nehammer, Putin’le görüşmek üzere Rusya’ya gidecek. Nehammer, savaşın başından bu yana Rusya lideriyle yüz yüze görüşecek ilk Avrupalı hükümet başkanı olacak.

Avusturya Başbakanı Karl Nehammer, dün Kiev’e yaptığı ziyaretin ardından yarın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’le görüşmek üzere Rusya’nın başkenti Moskova’ya gidecek.

Nehammer, Twitter’dan Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenski ile yaptığı görüşme ve Rusya ziyaretine ilişkin açıklamada bulundu.

Putin’le görüşmek üzere Moskova'ya gideceğini duyuran Başbakan Nehammer, Avusturya’nın tarafsız bir ülke olduğunu ancak Rusya’nın başlattığı savaşa karşı Ukrayna’nın yanında "net bir duruşa sahip" olduklarını ifade etti.

Nehammer, "(Savaş) durmak zorunda. İnsani koridorun oluşturulması, savaş suçunun aydınlatılması için ateş kese ihtiyaç var" dedi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN GÖRÜŞMEYE İLİŞKİN BİLGİLENDİRİLDİ

Yarınki ziyarete hakkında Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ve AB Konseyi Başkanı Charles Michel’in bilgilendirildiğini belirten Nehammer, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy’nin de görüşmeden haberdar edildiğini kaydetti.

PUTİN'LE İLK YÜZ YÜZE GÖRÜŞME

Nehammer, Rusya-Ukrayna savaşının başladığı 24 Şubat'tan bu yana Putin'le yüz yüze görüşecek ilk Avrupalı hükümet başkanı olacak.

Başbakan Nehammer, dün Ukrayna'da Zelenski ve Kiev Belediye Başkanı Vitaliy Kliçko ile görüşmüştü.

Nehammer, Avusturya'nın bu ülkeye olan desteğini bir kez daha yinelemiş ve "işlenen savaş suçlarının göz ardı" edilemeyeceğini söylemişti.
 
Konular

10,350

Mesajlar

10,458

Kullanıcılar

23

Son üye

rendertasarim

duyarlı resimler
duyarlı resimler Montaj Bloggif oluşturulan
duyarlı resimler
Üst Alt