Neler yeni

Template errors

  • Template public:message_macros: [E_USER_WARNING] Cannot call method isOnline on a non-object (NULL) (src/XF/Template/Templater.php:1176)

Rusya, Ukrayna'ya saldırılarında neden çok sayıda tankını kaybetti?

  • Konbuyu başlatan NTV
  • Başlangıç tarihi
N

NTV

Şuan Çevrim Dışı
Rusya, Ukrayna'ya saldırılarında neden çok sayıda tankını kaybetti?

Rusya'nın Ukrayna'ya saldırmasından bu yana geçen süreçte yüzlerce tank kaybettiği açıklandı. Askeri uzmanlar, kayıpları, batılı ülkelerin Ukrayna'ya verdiği gelişmiş tanksavar silahlarına ve Rusya'nın tanklarını kötü şekilde kullanmasına bağladı. İşte Rusya'nın Ukrayna savaşında çok sayıda tank kaybetmesinin nedenleri...

7dTKMbVUEU-Lo9_rUS8kfQ.jpg

Ukrayna Silahlı Kuvvetleri, Rusya'nın 680'den fazla tank kaybettiğini açıkladı. Bunun yanı sıra, savaş bölgesinden gönderilen fotoğraflara dayanarak Rusya'nın Ukrayna'daki askeri kayıplarını sayan bir istihbarat blogu olan Oryx, Rusya'nın 460'tan fazla tank ve 2 binden fazla zırhlı araç kaybettiğibi bildirdi.
sWuxDzBzFEa9zstmOPDE2Q.jpg

Rand Corporation ve Uluslararası Stratejik Araştırmalar Enstitüsü’ne göre, Rusya'nın çatışmanın başlangıcında toplamda yaklaşık 2 bin 700 ana muharebe tankı vardı.
bgl7NcCx1Ea-ZMlfrAt4yQ.jpg

ABD, çatışmanın başlangıcında Ukrayna'ya 2 bin Javelin tanksavar füzesi tedarik etti ve o zamandan beri en az 2 bin tane daha gönderdi. Üretici Lockheed Martin'e göre, füze zırhın en zayıf olduğu bir tankın tepesinde patlayacak şekilde ateşleniyor. Birçok Rus tankı, füzelerin etkisini emen reaktif zırhla donatılıyor. Ancak, Javelin tanksavar füzelerinin ciritlerine iki savaş başlığı takılıyor. Biri reaktif zırhı havaya uçururken, ikincisi şasiyi alttan deliyor.
9M6LrBSpwEGRH-DE-1JhSQ.jpg

Bununla birlikte, İngiltere de Ukrayna’ya en az 3 bin 600 Yeni Nesil Hafif Tanksavar Silahı füzesi (NLAW) gönderdi. Bunlar ayrıca tankların nispeten açıkta kalan taret tepesinden geçerken patlayacak şekilde tasarlandı. İngiliz Royal United Services Institute (RUSI) kara savaşı araştırma analisti Nick Reynolds, "Javelin ve NLAW çok güçlü. Bu ölümcül silahlar gönderilmeseydi, Ukrayna'daki durum çok farklı olurdu."
lIChFXAE4E-QXUZlKzjGcA.jpg

Günümüzde Rus ordusu, tanklar, piyade ve topçulardan oluşan müstakil savaş birimleri olan Tabur Taktik Grupları (BTG'ler) aracılığıyla faaliyet gösteriyor. Bu birimlerin kesin bileşimi değişebiliyor, ancak genellikle çok sayıda zırhlı araçtan, nispeten az piyade birliğinden oluşuyor.
3GaEzMEZ_0-Lkv_nbvJl6A.jpg

St. Andrews Üniversitesi'nde stratejik çalışmalar profesörü olan Phillips O'Brien, "Rusya'nın çağırabileceği nispeten az askeri var. Bu nedenle BTG'ler çok sayıda yumruk içeren bir savaş birimi yaratmanın bir yolu.Çok fazla ateş gücüyle hızlı bir...
Please login to view full content. Giriş yap veya üye ol.
 
Konular

10,350

Mesajlar

10,458

Kullanıcılar

23

Son üye

rendertasarim

duyarlı resimler
duyarlı resimler Montaj Bloggif oluşturulan
duyarlı resimler
Üst Alt