Template errors

  • Template public:message_macros: [E_USER_WARNING] Cannot call method isOnline on a non-object (NULL) (src/XF/Template/Templater.php:1176)

Rusya-Ukrayna savaşında 37. gün... Lavrov: Ukrayna'nın tekliflerine yanıt hazırlıyoruz

  • Konbuyu başlatan NTV
  • Başlangıç tarihi
N

NTV

Şuan Çevrim Dışı
Rusya-Ukrayna savaşında 37. gün... Lavrov: Ukrayna'nın tekliflerine yanıt hazırlıyoruz

Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik saldırısı 37. gününde. Savunmadaki Ukrayna ordusu bu kez Rusya'yı topraklarında vurdu. Belgorod kentindeki bir petrol rafinerisine helikopterle saldırı düzenlendi. Luhansk Valisi ise yaptığı açıklamada, bölgedeki bazı kasabaların Rus güçlerinin "ağır bombardımanı" ile vurulduğunu söyledi. Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, barış görüşmelerinde ilerleme kaydedildiğini belirterek, "Ukrayna'nın tekliflerine yanıt hazırlıyoruz" açıklamasında bulundu.

Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik saldırıları 37. gününe girdi.

Bölgesel askeri vali yaptığı açıklamada, Ukrayna'nın doğusundaki Luhansk bölgesindeki bazı kasabaların Rus güçlerinin "ağır bombardımanı" ile vurulduğunu söyledi.

Luhansk bölgesel askeri yönetiminin başkanı Serhii Haidai, vurulan kasaba ve şehirlerden bazıları arasında Severodonetsk, Rubizhne, Lysychansk, Kreminna ve Ivanivka'nın yer aldığını söyledi.

Rusya’nın Belgorod kentindeki bir petrol rafinerisine Ukrayna ordusunun helikopterlerle saldırı düzenlediği bildirildi.

Açıklamayı Belgorod şehrinin valisi Vyaçeslav Gladkov yaparken, alçak irtifada uçarak Rusya’ya giren Ukrayna ordusuna ait helikopterlerin petrol rafinerisini hedef aldığı belirtildi.

Saldırı sonucu rafineride patlama meydana geldi, ardından yangın çıktı. Patlamada ölen veya yaralanan olmadığı açıklandı. Rusya Acil Durumlar Bakanlığından yapılan açıklamada, Ukrayna sınırına yaklaşık 40 kilometre uzaklıktaki rafinerinin yakınlarındaki sivillerin tahliye edildiği belirtildi. Yangın söndürme çalışmaları sürüyor.

"MÜZAKERELERDE İLERLEME VAR"

Rusya Dışişleri Bakanı Sergei Lavrov, Ukrayna ile barış görüşmelerinde ilerleme kaydedildiğini ve Moskova'nın Ukrayna'nın tekliflerine yanıt hazırladığını açıkladı.

Lavrov, Hindistan'da mevkidaşı ile yaptığı görüşmenin ardından gerçekleştirdiği basın açıklamasında, Ukrayna ile barış görüşmelerinin devam etmesi gerektiğini ve Kiev'in Kırım ve Donbas'taki duruma ve tarafsız kalmasının gerekliliğine dair "daha fazla anlayış" sergilediğini belirtti.

MARİUPOL'DE SOKAK ÇATIŞMALARI

Rus füzelerinin hedefi olan Mariupol'de ise artık şehir çatışmaları devam ediyor.

Kent haftalardır kuşatma altında Belediye başkanlığından yapılan açıklamaya göre, aralarında çocukların ve kadınların da olduğu 5 binden fazla sivil öldürüldü.

Ukrayna kuvvetleri, Rusların çekiliyoruz açıklamasına şüpheyle yaklaşıyor.

"RUS ORDUSU 15 HAVALİMANINI YOK ETTİ"

Ukrayna Savunma Bakanlığı'nden yapılan açıklamada, Rus ordusunun Ukrayna'ya toplam 1370 füze fırlattığı belirtildi.

Saldırılarda 148 çocuğun hayatını kaybettiği kaydedilen açıklamada, 10 milyondan fazla Ukraynalının savaş nedeniyle evlerini terk ettiği aktarıldı.

Açıklamada, "Rusya, Ukrayna'da 15 havalimanını yok etti. İşgalciler, her gün vahşet uyguluyor. Bunu...
Please login to view full content. Giriş yap veya üye ol.
 
duyarlı resimler
duyarlı resimler Montaj Bloggif oluşturulan
duyarlı resimler
Üst Alt