Neler yeni

Template errors

  • Template public:message_macros: [E_USER_WARNING] Cannot call method isOnline on a non-object (NULL) (src/XF/Template/Templater.php:1176)

Rusya Devlet Başkanı Putin, Ukrayna ile müzakere sürecini Güvenlik Konseyi ile görüştü

  • Konbuyu başlatan NTV
  • Başlangıç tarihi
N

NTV

Şuan Çevrim Dışı
Rusya Devlet Başkanı Putin, Ukrayna ile müzakere sürecini Güvenlik Konseyi ile görüştü

SON DAKİKA HABERİ: Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in, Ukrayna ile müzakere sürecini Güvenlik Konseyi ile görüştüğü duyuruldu. Bununla birlikte, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, “Ukrayna bize taslak anlaşması sundu. Sundukları taslak İstanbul'daki önerilerinden farklı” dedi. “ABD, Zelenski'yi savaşmaya devam etmeye zorluyor” diyen Lavrov, “Ukrayna ile görüşmeye devam edeceğiz, kendi taslak planımızı geliştireceğiz” ifadelerini kullandı. Rus Dışişleri Bakanı, “Ukrayna, Kırım ve Donbas'ın Putin ve Zelenksi görüşmesinde ele alınmasını önerdi, bu bizim için kabul edilemez” şeklinde konuştu.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya Güvenlik Konseyi toplantısında Ukrayna'daki savaşı ve Rusya-Ukrayna müzakerelerini görüştü.

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, yaptığı açıklamada, Putin'in başkanlığındaki güvenlik konseyi toplantısında katılımcıların Ukrayna'da devam eden "özel askeri operasyonun" seyrini müzakere ettiğini belirtti.

Ukrayna ile Rusya arasındaki müzakerelerin de ele alındığını kaydeden Peskov, "Toplantıda Buça örneğinde olduğu gibi, Ukrayna tarafının enformasyon ve diğer sabotajlarına aktif bir şekilde karşı koyma ihtiyacı da vurgulandı" dedi.

LAVROV: UKRAYNA YENİ BİR ANLAŞMA TASLAĞI SUNDU

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, yaptığı görüntülü basın açıklamasında, Ukrayna'nın dün Rus tarafına yeni bir anlaşma taslağı sunduğunu belirtti.

Bu taslağı eleştiren Lavrov, "Ukrayna dün, İstanbul'da 29 Mart’ta yapılan toplantıda belirlenen hükümlerden sapan bir anlaşma taslağı sundu." dedi.

İstanbul'da imzalanan belgede Ukrayna heyetine başkanlık eden David Arakhamia'nın imzasının yer aldığına dikkati çeken Lavrov, "Ukraynalılar, İstanbul’daki belgede, Ukrayna’nın gelecekteki güvenliğinin Kırım ve Sivastopol için geçerli olmadığını kaydetti. Dünkü taslakta ise bununla ilgili formüller yok. Bunun yerine, 23 Şubat itibarıyla bir tür 'etkili kontrol' ile ilgili muğlak formüller teklif ediliyor." şeklinde konuştu.

Rusya tarafından yasa dışı ilhak edilen Kırım ve Donbas konularının üst düzeyde görüşülmesi teklif edildiğini aktaran Lavrov, şunları kaydetti:

"Ayrıca, Kırım ve Donbas sorunlarının Rusya ve Ukrayna liderlerinin görüşmesinde ele alınması teklif ediliyor. (Ukrayna Devlet Başkanı) Zelenskiy’in böyle bir görüşmenin ancak çatışmalar sona erdiğinde mümkün olduğu yönde defalarca açıklama yaptığını hatırlıyoruz. Büyük ihtimal, sonraki aşamada Ukrayna tarafı, askeri birliklerin çıkarılmasını isteyecek ve giderek yeni şartlar koşacak. Bu niyet anlaşılır ancak kabul edilemez."

"WASHİNGTON, KİEV YÖNETİMİNİ KONTROL EDİYOR"

Ukrayna'nın ileride askeri tatbikatlara katılması konusuna değinen Lavrov, "Arakhamia'nın imzaladığı belgede, Ukrayna'nın tarafsız, ittifaksız ve nükleer olmayan statüsü bağlamında yabancıların katılımıyla...
Please login to view full content. Giriş yap veya üye ol.
 
Konular

10,350

Mesajlar

10,457

Kullanıcılar

23

Son üye

rendertasarim

duyarlı resimler
duyarlı resimler Montaj Bloggif oluşturulan
duyarlı resimler
Üst Alt