Neler yeni

Template errors

  • Template public:message_macros: [E_USER_WARNING] Cannot call method isOnline on a non-object (NULL) (src/XF/Template/Templater.php:1176)

Rusların çekildiği Andriivka’da onlarca sivile ait cesetler bulundu: Faşistler bile bunları yapmadı

  • Konbuyu başlatan NTV
  • Başlangıç tarihi
N

NTV

Şuan Çevrim Dışı
Rusların çekildiği Andriivka’da onlarca sivile ait cesetler bulundu: Faşistler bile bunları yapmadı

Ukrayna-Rusya savaşı 47. gününde sürerken sivil katliamlarına ilişkin yeni haberler ortaya çıkıyor. Başkent Kiev'in yakınındaki Andriivka köyünde, aynı Buça ve İrpin'de olduğu gibi Rus askerlerinin çekilmesinin ardından sivillere ait cesetler bulundu, köyün bir harabeye döndüğü görüntülendi. Köyde hayatta kalanlar "Bunları faşistler bile yapmadı" diyerek yaşadıkları trajediyi anlattı.

jJAAHd0zHk2cLRnXT4o1jg.jpg

BBC’den Mark Lowen’ın haberine göre Anton Ischenko, 23. doğum gününü kutladıktan sonraki gün Ruslar tarafından kaçırıldı ve Kiev'in batısındaki Andriivka köyündeki evinden silah zoruyla götürüldü.
TX_LA1yezUaEMt9I2091xg.jpg

Ailesi cesedini bir ay sonra, Rus birlikleri sürüldükten sonra buldu. O kadar kötü bir şekilde hırpalanmıştı ki, onu kıyafetlerinden teşhis etmek zorunda kaldılar.
ds5ztqL6GE6qwfWTzQhI_A.jpg

Bununla birlikte, Rus kuvvetleri Doğu Ukrayna'ya çekilirken terk ettikleri köylerdeki dehşet de ortaya çıkıyor. Başkentten yaklaşık 60 km uzaklıktaki Andriivka'da yaklaşık bin kişi yaşıyordu. Bunlardan en az 40'ı öldürüldü.
5Hvywo8jG0WTyPXiffdPJQ.jpg

Anton'un müstakil evinin dışında oturan büyükannesi Tetiana, "Çok hoş bir çocuktu, çok zekiydi, şiir okurdu. Belki başka bir yerde savaşmaya gitmiş olsaydı, buraya tek parça halinde dönerdi. Kocam, Ruslara 'Onun yerine beni alın' deyince, ona bir makineli tüfek doğrulttular ve 'Eve git, yoksa ikinizi de alırız' dediler” diye konuştu.
8NP_6bawMUCvjGuW0Fy6Ow.jpg

Belarus sınırına giden yolda Andriivka, savaş ve aylarca süren işgal yüzünden perişan oldu. Tankların patlatıldığı toprak yolda kraterler var. Tavuk ve tavşan ölülerin yanında topçu kalıntıları var.Köyün iki ucunda ise yanmış zırhlı araçlar bulunuyor.
CGfMKcfPWEuZ6zxE3fi7zQ.jpg

Diğer taraftan, Rusların sınır dışı edilmesiyle bazı sakinler geri dönmeye veya sığınaklardan çıkmaya başladı. Bu kişilerden biri ise Grigoriy Klymenko. Yatalak olan 90 yaşındaki annesiyle birlikte olmak için köyde kalan Klymenko, tankların köyü kuşatmasını dehşet içinde izlediklerini söyledi.
mnN0G3F8t0Wx0JKjlfZksQ.jpg

Klymenko, Rus askerleri hakkında "Onlar hayvan. İnsanlar böyle davranmazlar. Ailem bana savaştan bahsetti ve faşistler bile böyle şeyler yapmadı" dedi...
Please login to view full content. Giriş yap veya üye ol.
 
Konular

10,350

Mesajlar

10,458

Kullanıcılar

23

Son üye

rendertasarim

duyarlı resimler
duyarlı resimler Montaj Bloggif oluşturulan
duyarlı resimler
Üst Alt