Neler yeni

Template errors

  • Template public:message_macros: [E_USER_WARNING] Cannot call method isOnline on a non-object (NULL) (src/XF/Template/Templater.php:1176)

Restoran ve Kafeler Dijitalleşiyor Projesinin eğitim tırı Mersin'de

  • Konbuyu başlatan Mersin haber 33
  • Başlangıç tarihi
M

Mersin haber 33

Şuan Çevrim Dışı
Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) ve Google.org iş birliğinde hayata geçirilen 'Restoran ve Kafeler Dijitalleşiyor Projesi'nin saha uygulaması çerçevesinde eğitim tırı Mersin'e geldi. Cumhuriyet Meydanında konuşlanan tırda, sektörde faaliyet gösteren esnafa eğitim verilmesinin yanı sıra sahada da işletmeler gezilerek bilgilendirme yapılacak.

TESK ve Google.org işbirliğinde 3 gün önce Antalya'da başlatılan 'Restoran ve Kafeler Dijitalleşiyor Projesi'nin ikinci durağı Mersin oldu. Proje çerçevesinde hazırlanan eğitim tırı, Cumhuriyet Meydanında yerini alırken, sektör esnafına eğitim verilmeye de başlandı. Projenin iki gün boyunca saha uygulaması gerçekleştirilecek Mersin ayağının açılışına, Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ESOB) Başkanı Talat Dinçer, esnaf odaları başkanları ile sektörde faaliyet gösteren esnaf katıldı.

'Esnafımızın dijital dünyaya hızla ayak uydurmasını amaçlıyoruz'

Açılışta konuşan Eğitmen Emrah Daştan, Restoran ve Kafeler Dijitalleşiyor Projesi ile ilgili bilgi verdi. Korona virüs pandemisiyle birlikte herkes evlerine kapanınca dijital ortamda satışların arttığını belirten Daştan, 'Buradan yola çıkarak restoran ve kafe esnafımızın dijital dünyaya hızla ayak uydurmasını amaçlamak için Ticaret Bakanlığının öncülüğünde TESK ve Google bir araya geldi. Projeyle 'esnafakademi.org' eğitim portalı hayata geçirildi. 'esnafakademi.org' eğitim portalında 'Dijital Pazarlama, Arama Motoru Pazarlama, Sosyal Medya Pazarlama ve Yeni Normalde Pazarlama' eğitimleri bulunmaktadır. 'esnafakademi.org' adresinden portal kayıt oluyorsunuz; eğitim videolarını izliyorsunuz. Böylece temmuz ayında yapılacak çekiliş ile 100 adet tabletten birini kazanma şansı elde ediyorsunuz' dedi.

'Süreci hissettik ve Mersin'de 'esnafseninle.com' portalını kurduk'

Mersin ESOB Başkanı Talat Dinçer de pandemi süresince ticaretin büyük bir bölümünün dijitale kaydığına dikkat çekti. Bu süreçte yeni sektörlerin de ortaya çıktığını belirten Dinçer, kuryeliğin bir meslek dalı haline geldiğini söyledi. Bu gelişmelerin, alışverişin iş yerlerinden değil, dijital ortamdan yapılmasını hızlandırdığını vurgulayan Dinçer, esnafın da dijital ortama kayması gerekliliğinin ortaya çıktığını ifade etti. Dinçer, 'Biz bunu Mersin'de zaten hissetmiştik. 'esnafseninle.com' portalını hazırladık. Bunu mobil sisteme taşıdık. Şu an Mersin'de 500 esnafımız kullanıyor. Tanıtımını da çok yakında esnafımızla beraber yapacağız' diye konuştu.

''esnafseninle', Türkiye'de şu an tek yazılım. Konfederasyonla bütünleştirme imkanımız var'

TESK'in de Google ile iş birliği içerisine girdiğini dile getiren Dinçer, 'Konfederasyonda da 'esnafakademi'yi kurduk. Google'un da imkanlarından ve vereceği fırsatlardan yararlanarak böyle bir proje gerçekleştirildi. İlk etapta kafeler ele alındı ama mesleklerimizin hepsinde bu sıkıntı var. Bu projeyi tüm mesleklere kaydırmak lazım. Belki 'esnafseninle' projemizi ileride konfederasyonla bütünleştirme imkanımız da var, çünkü...
Please login to view full content. Giriş yap veya üye ol.
 
Konular

10,350

Mesajlar

10,458

Kullanıcılar

23

Son üye

rendertasarim

duyarlı resimler
duyarlı resimler Montaj Bloggif oluşturulan
duyarlı resimler
Üst Alt