Neler yeni

Template errors

  • Template public:message_macros: [E_USER_WARNING] Cannot call method isOnline on a non-object (NULL) (src/XF/Template/Templater.php:1176)

Otomotiv devlerinin elektrikli araç takvimleri

  • Konbuyu başlatan NTV
  • Başlangıç tarihi
N

NTV

Şuan Çevrim Dışı
Otomotiv devlerinin elektrikli araç takvimleri

İklim krizinin her geçen gün daha da kötüleştiği dünyamızda yeni önlem paketleri açıklanmaya devam ediyor. Yaydıkları sera gazları nedeniyle atmosferdeki karbondioksit miktarını en çok artıranların başında gelen otomobillerin küresel ısınma ile mücadele kapsamında elektrikli modellere geçiş planları, otomotiv dünyasının gelecek planlarını oluşturuyor. İşte dünyanın en büyük otomotiv şirketlerinin elektrikli otomobillere geçiş takvimleri...

21JsvR2yBU6AsAjaDWe6yA.jpg

Honda, Japonya’da elektrifikasyon sürecine yönelik gelişmeleri aktardığı bir basın toplantısı düzenledi. Japon devi, 2050 yılına kadar dahil olduğu tüm ürünler ve kurumsal faaliyetler için karbon nötrlüğü gerçekleştirmeyi ve karbon emisyonlarını ortadan kaldırmayı hedefliyor. Firma ayrıca, 2030 yılına kadar yıllık 2 milyon adetten fazla üretim hacmine sahip 30 farklı EV modelini dünya çapında piyasaya sürmeyi planlıyor.
5bjCqoVn0EC3Y8JrwVEyDQ.jpg

Honda, bir uzmanlık ve bir de amiral gemisi olmak üzere iki spor modelini tanıtacak.
sqYOGFG82kKAtToyRTjRYQ.jpg

Stellantis, 2026'dan itibaren piyasaya sürdüğü tüm yeni arabaların tamamen elektrikli olacağını duyurdu. Stellantis, Avrupa'daki satışlarının yüzde 100'ünün 2030 yılının sonuna kadar elektrikli olmasını, Amerika'daki satışlarının yüzde 50'sinin aynı zaman diliminde yalnızca elektrikli olmasını planlıyor. Çok uluslu bir otomotiv şirketi olan Stellantis çatısı altında, Alfa Romeo, Chrysler, Citroen, Dodge, DS, Fiat, Jeep, Lancia, Maserati, Opel, Peugeot, Ram ve Vauxhall markaları bulunuyor.
nWRFGyGS20KbLy8ZeJQPUQ.jpg

Lüks İngiliz otomobil üreticisi Bentley yaptığı açıklamada, Volkswagen AG biriminin 2030 yılına kadar tamamen elektrikli bir model serisine geçmesi planlanan geçişinde önemli bir kilometre taşı olarak görülen 2025'te ilk tam elektrikli otomobilinin üretimine başlayacağını söyledi.
oy3dTvl98kKI7eaHeZvWFA.jpg

Alman otomobil üreticisi Audi, sıfır karbon emisyonu hedefinin parçası olarak 2026 yılından sonra yeni, dizel ve benzinli otomobil üretimini durduracağını açıkladı. Audi CEO'su Markus Duesmann, 2026 yılı itibarıyla Audi'nin yalnızca tamamen elektrikli otomobil modellerini piyasaya süreceği belirtti. Audi of America Başkanı Daniel Weissland ise, 2026 yılının ardından herhangi bir içten yanmalı otomobil lansmanı yapmayacaklarını söyledi. Weissland, şirketin 2033 yılından itibaren ise tamamen elektrikli olacağını aktardı...
Please login to view full content. Giriş yap veya üye ol.
 
Konular

10,350

Mesajlar

10,457

Kullanıcılar

23

Son üye

rendertasarim

duyarlı resimler
duyarlı resimler Montaj Bloggif oluşturulan
duyarlı resimler
Üst Alt