Neler yeni

Mersin polisi, suça ve suçluya göz açtırmıyor

  • Konbuyu başlatan Mersin haber 33
  • Başlangıç tarihi
M

Mersin haber 33

[#item_image]

Mersin Emniyet Müdürlüğü, Mersinlilerin barış, huzur ve güven içerisinde yaşamaları için 7/24 ara vermeden çalışarak, suça ve suçluya göz açtırmıyor. Emniyet Müdürlüğü bünyesinde her geçen gün sayıları artan kadın polis memurları da sahada suçlularla gece-gündüz mücadele ediyor.

10 Nisan'da Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 177'nci yılını kutlamaya hazırlanan Mersin polisi, son yıllarda yaptığı atılım ve çalışmalarıyla göz dolduruyor. Özellikle narkotik suçlarla mücadelede son yıllarda büyük başarılara imza atan Mersin Emniyet Müdürlüğü, suç ve suçluyla mücadeleye aralıksız devam ediyor.

607 kadın polis Mersinlilerin huzuru için ter döküyor

Mersin Emniyet Müdürlüğü bünyesinde görev yapan 607 kadın polis de gerek sahada gerek içeride Mersinlilerin huzuru için ter döküyor. Hemen hemen tüm birimlerde görev alan kadın polislerden kimi motosikletiyle kent trafiğine yön verirken kimi de motorize Yunus ekipleriyle birlikte sokak sokak suç ve suçlu kovalıyor. Narkotik, Terörle Mücadele ve Asayiş birimlerinde canla başla çalışan kadın polisler de Mersin'in ve Mersinlilerin güven içinde yaşamlarına devam etmeleri için çaba harcıyor.

Asayiş uygulamasında göz doldurdular

Mersinlilerin güven içerisinde yaşamalarını sağlamak adına gece-gündüz çaba harcayan İl Emniyet Müdürlüğü, 10 Nisan Polis Gününün hemen öncesinde de birçok birimden polisle asayiş uygulaması gerçekleştirdi. Kentin en işlek bulvarlarından biri olan Adnan Menderes Bulvarında Beşiktaş Meydanı önünde gerçekleştirilen asayiş ve yol kontrol uygulamasına, Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Asayiş Şube Müdürlüğü, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri ve Motosikletli Polis Timleri (Yunus) katıldı.

Uygulamada, seyir halindeki araçlar durdurularak, sürücüleri ve yolcuların üst aramaları, araçta arama, kimlik ve plaka sorgulama gibi işlemler gerçekleştirildi. Uygulamaya, Köpek Eğitim Merkezi (KEM) polisleri de dedektör polis köpeği ile katılarak, araçlarda uyuşturucu madde araması yaptı.

Asayiş uygulamasına katılan kadın polisler de gerek araç içi arama gerek trafik kontrol çalışması yaparak, göz doldurdular.

'Polis olmak çocukluk hayalimdi. İnsanlara dokunmanın iyi bir yolu olarak gördüm'

Asayiş uygulamasına katılan kadın polisler, gönül verdikleri polisliğin heyecanını ve duygularını İHA muhabiri ile paylaştılar.

2019 yılında Mersin Emniyet Müdürlüğünde göreve başlayan Komiser Yardımcısı Kıymet Tıraş, yaklaşık 3 yıldır Personel Şube Müdürlüğünde çalıştığını söyledi. Komiser Yardımcısı Tıraş, 'Polis olmak gerçekten çocukluk hayalimdi. Bir polis, bir çevik kuvvet ya da bir Yunus gördüğümde öyle heyecanlanırdım ki, o heyecanım polisi gördüğümde hala geçmedi; geçeceğini de çok düşünmüyorum. İnsanlara dokunmanın iyi bir yolu olarak gördüm polisliği. Tanımadığınız bir insandan dua almak ya da 'Allah polisi, askeri korusun; onlardan razı olsun' diye bir dua alıyorsunuz ki, bu zaten her şeye bedel' dedi.

'Polisliği şahadete daha yakın...
Please login to view full content. Giriş yap veya üye ol.
 
Konular

26,246

Mesajlar

26,309

Kullanıcılar

27

Son üye

bayan

duyarlı resimler
duyarlı resimler Sohbetseinle
duyarlı resimler
Üst Alt