Neler yeni

Template errors

  • Template public:message_macros: [E_USER_WARNING] Cannot call method isOnline on a non-object (NULL) (src/XF/Template/Templater.php:1176)

Jennifer Lopez’in merak edilen spor antrenmanı: Kim der 52 diye!

  • Konbuyu başlatan NTV
  • Başlangıç tarihi
N

NTV

Şuan Çevrim Dışı
Jennifer Lopez’in merak edilen spor antrenmanı: Kim der 52 diye!

Jennifer Lopez’e bakınca siz de “Kim der 52” diye aklınızdan geçiriyor musunuz? Lopez’in yaşına rağmen koruduğu fit ve kaslı vücudunun sırrı, disiplinli spor antrenmanında gizli. İşte ünlü şarkıcının antrenöründen Jennifer Lopez’in egzersiz planı...

nuTyVTszk0uGVXIugULxmQ.jpg

Jennifer Lopez’in yıllardır koruduğu göz alıcı formu ve ultra disiplinli spor rutinini bilmeyen yoktur. 52 yaşındaki dünyaca ünlü şarkıcı, fit, kaslı ve şekilli vücuduyla sadece yaşıtlarını değil gençleri de kendine hayran bırakıyor. Uzun yıllardan bu yana sporu hayatının parçası haline getiren Lopez, hem disiplini hem de özsaygısıyla herkese güzel bir örnek. Peki Lopez, çok konuşulan fiziğini hangi spor antrenmanlarına borçlu?
KzIsHXAUyEGSh_MLa2jQTw.jpg

Siz de Lopez’in spor antrenörü ve yaşam koçu David Kirsch’in önerdiği egzersizleri evde yapabilir, zamanla sıkı bir vücuda sahip olabilirsiniz. Her biri birer dakikadan oluşan bu egzersizleri yaparken, ihtiyacınız olan şeyler, bir adet sağlık topu, dambıl (ağırlık) ve direnç bandı. Lopez’in 4 turdan oluşan sıkılaşma egzersizlerinde, squat, plank ve kol kaslarını çalıştıran egzersizler öne çıkıyor. Hareketleri yaparken dikkatli olmalı ve vücudunuzu iyi tanımalısınız. Kirsch, en iyi sonuçlar için egzersizleri haftada 2 ya da 3 kez, 45-60 dakika arasında yapmanızı öneriyor. İşte Lopez’in haftalık spor antrenmanı…
01BlDuWbZ0uWdaYyiVJ1sA.jpg

Ayaklarınızı omuzlarınızdan biraz daha geniş olacak şekilde açarak dik durun. Ayaklarınız, 45 derecelik açıyla dışa dönük, kalçanız dışarıda ve sırtınız dik olsun. Sağlık topunu tutarak düz bir şekilde eğilin. Bu hareket iç bacak, kalça ve tüm vücudunuzu çalıştırır.
THwVzDysfkmgYGoKEl97bw.jpg

Tek ayağınızı öne doğru atarken, arkadaki bacağınızla geriye doğru bir adım atın. Arka ayağınız parmak ucundayken, diziniz yere değecek şekilde eğilip kalkın. Hareket sırasında diz kapağınız öne çok fazla gitmemeli, öne ya da geriye eğilmemelisiniz ve sırtınız dik olmalı. Daha sıkı bacak ve yuvarlak kalçalar için bu hareket önemli.
r_gRm780IUWCLjwO7DpdVA.jpg

Sağlık topu üzerinde yere uzanırken ellerinizi omuz hizasında açın. Kollarınız dışa doğru açıkken, ellerinizi topun üzerine koyun, bacaklarınızı açın ve ellerinizi topun üzerinde dengeleyin. Bu şekilde 30 saniye durun. Hareketi yaparken belinizi bükmeyin ve omuzlarınızı kaldırmayın.
wStrZdwjiEy_GvcU3qU34Q.jpg

Harekette başınız, sırtınız dik...
Please login to view full content. Giriş yap veya üye ol.
 
Konular

10,350

Mesajlar

10,458

Kullanıcılar

23

Son üye

rendertasarim

duyarlı resimler
duyarlı resimler Montaj Bloggif oluşturulan
duyarlı resimler
Üst Alt