Neler yeni

Template errors

  • Template public:message_macros: [E_USER_WARNING] Cannot call method isOnline on a non-object (NULL) (src/XF/Template/Templater.php:1176)

Hatay'da yasaklı ırk köpekler için yeni tedbir alındı

  • Konbuyu başlatan Mersin haber 33
  • Başlangıç tarihi
M

Mersin haber 33

Şuan Çevrim Dışı
[#item_image]

Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından 100 yasaklı ırk köpek Yayladağı Yukarıokçular Mahallesi'ndeki tesise nakledildi.

Hatay Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, Defne ilçesinde faaliyet gösteren sahipsiz hayvan bakım ve rehabilitasyon merkezinde bulunan, hasta ve bakıma muhtaç hayvanların tedavilerini aksatmamak üzere yaklaşık 100 yasaklı ırk köpeğin Yayladağı Yukarıokçular Mahallesi'ndeki doğal yaşam alanına nakledildiği belirtildi.

Yukarıokçular Mahallesinde bulunan yeni tesisin, doğal yaşam alanı olarak düzenlendiği vurgulanan açıklamada, 'Yasaklı ırkların çoğunluğunun dövüşmeye odaklı yanlış yetiştirilme biçimleri ve bu ırk köpeklerin doğasından kaynaklı saldırganlığa yatkın hayvanlar olmaları sebebiyle, köpeklerin kendi aralarındaki kavgalar sosyal medyaya yansımış ve yaşananlar hepimizi derinden üzmüştür. Kavgaların bir daha uygun şartlar sağlanana kadar köpek başına 1 kulübe, suluk ve yemek kabı olacak şekilde alanda gerekli düzenlemeler yapılmıştır. Köpekler tasmalanarak bağlanmış ve birbirlerine zarar vermelerinin önüne geçilmesi hedeflenmiştir' denildi.
 
Konular

10,351

Mesajlar

10,458

Kullanıcılar

23

Son üye

rendertasarim

duyarlı resimler
duyarlı resimler Montaj Bloggif oluşturulan
duyarlı resimler
Üst Alt