Neler yeni

Template errors

  • Template public:message_macros: [E_USER_WARNING] Cannot call method isOnline on a non-object (NULL) (src/XF/Template/Templater.php:1176)

FIA'nın eski başkanı Max Mosley'in ölüm nedeni belli oldu

  • Konbuyu başlatan NTV
  • Başlangıç tarihi
N

NTV

Şuan Çevrim Dışı
FIA'nın eski başkanı Max Mosley'in ölüm nedeni belli oldu

Geçen mayıs ayında vefat eden Uluslararası Otomobil Sporları Federasyonunun (FIA) eski başkanlarından Max Mosley'in ölüm nedeninin intihar olduğu açıklandı.

İngiliz medyasında yer alan haberlere göre, Westminster Mahkemesi tarafından yapılan açıklamada, uzun zamandır kanser tedavisi gören 81 yaşındaki Mosley'nin, hastalığının ölümcül düzeyde olduğunu öğrendikten sonra kendisini vurduğu ifade edildi.

Mahkeme, Mosley'nin karısıyla son bir yemek yediğini ve bir intihar notu yazdığını duyurdu.

Kariyerinin ilk yıllarında yarış otomobili sürücüsü ve avukatlık yapan Mosley, 1993 yılında FIA'da başkan olarak görev yapmaya başladı. Formula 1'in o dönemki patronu Ecclestone ile 50 yılın üzerinde dostluğu bulunan ve otomobil yarışlarının gelişmesi için birlikte çalışan Mosley, F1'in uluslararası ölçekte tanınması ve popülerleşmesi için önemli katkılarda bulundu.

Formula 1'in efsane pilotlarından Ayrton Senna'nın 1994'te yarış sırasında ölümünün ardından organizasyonda güvenlik önlemlerinin artırılmasında önemli rol oynayan Mosley, özel hayatında yaşadığı sorunlarla da gündeme gelmiş ve 2009'da FIA'daki görevini bırakmıştı.
 
Konular

10,350

Mesajlar

10,457

Kullanıcılar

23

Son üye

rendertasarim

duyarlı resimler
duyarlı resimler Montaj Bloggif oluşturulan
duyarlı resimler
Üst Alt