Neler yeni

Template errors

  • Template public:message_macros: [E_USER_WARNING] Cannot call method isOnline on a non-object (NULL) (src/XF/Template/Templater.php:1176)

CIA Direktörü Burns: Şu gri saçlarımı Putin'in Rusya'sıyla uğraşmakla ağarttım

  • Konbuyu başlatan NTV
  • Başlangıç tarihi
N

NTV

Şuan Çevrim Dışı
CIA Direktörü Burns: Şu gri saçlarımı Putin'in Rusya'sıyla uğraşmakla ağarttım

ABD'nin Moskova Büyükelçisi olduğu dönemde Rusya lideri Putin’de "sürekli yakınma", "hırs", "güvensizlik" ve "intikam tutkusu" gözlemlediğini ifade eden CIA Direktörü Burns, "Şu gri saçlarımın çoğunu Putin'in Rusya'sıyla uğraşmakla ağarttım" dedi.

ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) Direktörü William Burns, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşmesinde, Rus liderin Ukrayna’nın yönünü değiştirmek için bu ülkeyi işgal etmenin tam zamanı olduğunu düşündüğünü gözlemlediğini ancak Putin’in tüm hesaplarının yanlış çıktığını açıkladı.

Burns, Georgia Teknik Üniversitesinde CIA’nın çalışmaları üzerine öğrenci ve öğretim görevlilerine hitap etti.

ABD’nin önündeki üç önemli sınamanın Çin, Rusya ve gelişmekte olan teknolojiler olduğunu anlatan Burns, "Şu gri saçlarımın çoğunu Vladimir Putin'in Rusya'sıyla uğraşmakla ağarttım." dedi.

Burns, 2005-2008 yılları arasında ABD
Burns, 15 yıl önce ABD'nin Moskova Büyükelçisi olduğu yıllarda, Putin’de "sürekli yakınma", "hırs", "güvensizlik" ve "intikam tutkusu" gözlemlediğini ifade etti.

Putin’in Rusya üzerindeki hakimiyeti arttıkça "risk iştahının" da arttığını savunan Burns, çevresindekilerin de bu durumu hiçbir zaman sorgulamadığını vurguladı.

"KESİN BİR ZAFER KAZANABİLECEĞİNE İNANMIŞ GÖRÜNÜYORDU"

ABD istihbaratının geçen sonbaharın başlarında Putin'in Ukrayna'ya yönelik yeni ve büyük bir işgal planı hazırladığına dair bilgi toplamaya başladığını hatırlatan CIA Direktörü, Rus liderin ve çevresindekilerin Rusya’nın ancak kendi kontrolü altındaki bir Ukrayna ile büyük güç olabileceğini hayal ettiğini söyledi.

Burns, Putin ile görüşmesine ilişkin ise şu ifadeleri kullandı:

"Putin'in özellikle Ukrayna konusundaki amansız kararlılığını asla küçümsememeyi yıllar içinde öğrenmiştim. Kasım ayının başlarında, Başkan Biden, Putin'e ve en yakın danışmanlarından birkaçına, onun savaş planlaması konusundaki endişelerimizin derinliğini ve Rusya'nın bu planı uygulama girişiminin sonuçlarını doğrudan iletmek için Rusya'ya gitmemi istedi. Duyduklarım beni rahatsız etti. Henüz Ukrayna'yı işgal etmek için geri dönüşü olmayan bir karar vermiş gibi görünmüyordu. Putin görünüşe göre Ukrayna'nın yönünü şekillendirmek için zamanının daraldığına ikna oldu ki meydan okurcasına buraya yöneldi. Ayrıca bu kışın Başkan Zelenski ve Rus ordusuna karşı koyamayacağını düşündüğü Ukraynalıların kendisi için fırsat olduğunu, Rus ordusunun minimum maliyetle hızlı ve kesin bir zafer kazanabileceğine inanmış görünüyordu."

"NÜKLEER GÜÇ KULLANIMI RUS DOKTRİNİNDE VAR"

Putin’in Avrupa ülkelerinin dikkatinin kendi iç siyasetleri ve risklerden dolayı dağıldığını düşündüğünü belirten Burns, "Putin'in bu hesapların her birinin yanlış...
Please login to view full content. Giriş yap veya üye ol.
 
Konular

10,351

Mesajlar

10,458

Kullanıcılar

23

Son üye

rendertasarim

duyarlı resimler
duyarlı resimler Montaj Bloggif oluşturulan
duyarlı resimler
Üst Alt