Neler yeni

Bakan Akar'dan Mariupol'deki tahliyelere ilişkin açıklama

  • Konbuyu başlatan NTV
  • Başlangıç tarihi
N

NTV

Bakan Akar'dan Mariupol'deki tahliyelere ilişkin açıklama

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ukrayna'da kuşatma altında olan Mariupol'deki sivillerin tahliyesine yönelik açıklama yaptı. Bakan Akar, Rusya ve Ukraynalı yetkililerle koordineli olarak çalışmaların devam ettiğini belirterek, ''Kısa zaman içerisinde olumlu gelişmeler bekliyor, temenni ediyoruz" dedi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, gazetecilerin Ukrayna'daki Türk ve diğer ülke vatandaşlarının tahliyesine yönelik çalışmalara ilişkin sorularını yanıtladı.

"Mariupol’deki sivil ve yaralı Türk ve diğer ülke vatandaşlarının denizden tahliyesi konusunda gemi desteği verebiliriz" açıklaması hatırlatılarak son durumun sorulması üzerine Bakan Akar, şunları kaydetti:

"Ukrayna'ya insani yardımların ulaştırılması, bunun yanı sıra Ukrayna'daki başta Türk vatandaşlarımız olmak üzere diğer ülke vatandaşlarının da emniyetle Türkiye’ye tahliyesini sağlamak maksadıyla Rusya ve Ukraynalı yetkililerle koordineli olarak çalışmalarımız devam ediyor. Kısa zaman içerisinde olumlu gelişmeler bekliyor, temenni ediyoruz."
 
Konular

10,254

Mesajlar

10,283

Kullanıcılar

19

duyarlı resimler
duyarlı resimler
duyarlı resimler
Üst Alt