Neler yeni

Template errors

  • Template public:message_macros: [E_USER_WARNING] Cannot call method isOnline on a non-object (NULL) (src/XF/Template/Templater.php:1176)

Ayvalık-Midilli feribot seferleri 25 ay sonra yeniden başladı

  • Konbuyu başlatan NTV
  • Başlangıç tarihi
N

NTV

Şuan Çevrim Dışı
Ayvalık-Midilli feribot seferleri 25 ay sonra yeniden başladı

Balıkesir'in Ayvalık ilçesi ile Yunanistan'ın Midilli Adası arasında Covid-19 salgını nedeniyle ara verilen feribot seferleri yeniden başladı.

E1zetRwY8EaP0S03OBveyQ.jpg

Covid-19 salgını nedeniyle ara verilen Ayvalık-Midilli feribot seferleri yeniden başladı.
gGmR5ULST0-wl_yaQeGwDQ.jpg

İlçede yaklaşık 35 kişilik Türk turist kafilesi, 25 ay sonra tekrar açılan Ayvalık Deniz Hudut Kapısı'nda işlemlerini yaptırarak Midilli'ye geçti.
vwlFh4Rtbk6ummz-_uZnuw.jpg

Yolculardan eski Ayvalık Ticaret Odası Başkanı Benhan İbrahim Kantarcı, gazetecilere yaptığı açıklamada, feribot seferlerinin hem ilçe hem de Midilli için çok önemli olduğunu söyledi.
KWsa4n04AUOJHulmjNci7g.jpg

Deniz hudut kapısının bir daha kapanmamasını temenni eden Kantarcı, "Bu seferlerin devamının geleceğini zannediyorum. Hayırlı olmasını diliyorum" dedi.
fcyz5iET-Uepq6FiPbWNdQ.jpg

Ufuk Ova da seferlerin, salgın sürecinin ardından önemli bir başlangıç olduğunu dile getirdi.Her iki ülkenin halklarının 25 aylık kaybı telafisi için mücadele edeceğine inandığını anlatan Ova, "Bence hudut kapısının açılmasıyla Ayvalık ve Midilli belediyeleri ve ticaret odalarının de karşılıklı olarak sosyokültürel faaliyetlere bir an önce yeniden başlaması gerekiyor. Çünkü bu yönde yapılacak olan sosyal faaliyetler her iki tarafın hem ekonomisine hem de sosyal yaşamına ciddi bir katkı sağlayacaktır" değerlendirmesinde bulundu.
mMkHSTgr5k6I5BFiJLf1dw.jpg

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin ise geçmişten bu yana Ayvalık ile Midilli arasında yoğun ekonomik ilişkilerin olduğunu ifade etti.
6zLeNzskq06MTSzxrReHtQ.jpg

Seferlere ilişkin turizm sezonundan beklentilerine değinen Ergin, şöyle konuştu:"Midilli Adası'ndan gelen turistlerin Ayvalık esnafına ve ekonomisine çok ciddi katkıları vardı. Ne yazık ki 25 aydan bu yana bu ekonomik hareketlilikten Ayvalık olarak yararlanamadık. Ayvalık'tan Midilli'ye yönelik ilk seferler başlamış durumda. Tabii bizim asıl beklentimiz 14 Nisan Perşembe günü Midilli Adası'ndan ilçemize gelecek kalabalık turistlerdir. İki ülke ilişkilerinde çok ciddi bir bağ kurmamıza vesile oluyor. Bu nedenle de deniz hudut kapımızın açılması bizi son derece mutlu etti."
Jzueg-_xAEKHI7NfuBYdVA.jpg

Ülkeler arası yapılan anlaşmalar gereğince yurt...
Please login to view full content. Giriş yap veya üye ol.
 
Konular

10,350

Mesajlar

10,457

Kullanıcılar

23

Son üye

rendertasarim

duyarlı resimler
duyarlı resimler Montaj Bloggif oluşturulan
duyarlı resimler
Üst Alt