Neler yeni

Template errors

  • Template public:message_macros: [E_USER_WARNING] Cannot call method isOnline on a non-object (NULL) (src/XF/Template/Templater.php:1176)

Avusturya Başbakanı Nehammer: Putin ile görüşmemiz zorluydu

  • Konbuyu başlatan NTV
  • Başlangıç tarihi
N

NTV

Şuan Çevrim Dışı
Avusturya Başbakanı Nehammer: Putin ile görüşmemiz zorluydu

SON DAKİKA HABERİ: Avusturya Başbakanı Karl Nehammer, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşmesini "çok net, açık ve zorlu" olarak tanımladı. Bununla birlikte Nehammer, Rusya'nın Ukrayna'ya saldırılarının başlamasından bu yana Putin ile görüşen ilk AB lideri oldu.

Son dakika haberi! Avusturya Başbakanı Karl Nehammer, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile bir görüşme gerçekleştirdi.

"SAVAŞIN KAZANANI OLMAZ"

Nehammer, görüşmenin ardından yaptığı açıklamada, "Putin ile görüşmemiz çok net, açık ve zorluydu. Putin'e verdiğim en önemli mesaj savaşın derhal sona ermesi gerektiği oldu çünkü savaşın kazananı olmaz. Çatışmayı sona erdirmek ya da Ukrayna'daki siviller için insani gelişme sağlamak için her yolu denemiş olmak için Putin ile görüşmeyi görev bildim" dedi.

24 Şubat

AVUSTURYA BATI'DAN YANA TAVIR ALDI

Bununla birlikte Nehammer, 24 Şubat'ta birliklerine Ukrayna'ya saldırma emri vermesinden bu yana Putin ile görüşen ilk Avrupa Birliği (AB) lideri oldu. Avusturya genellikle Moskova ile Avrupa Birliği'nin çoğundan daha yakın bağlara sahip olsa da, son zamanlarda durum değişmişti.

Nehammer, Rusya'nın saldırıları konusunda Ukrayna ile dayanışmasını ifade etti ve buradaki Rus savaş suçlarını kınarken, hükümeti, Rus diplomatlarını sınır dışı ederek için diğer AB ülkelerine katıldı.

Nehammer'in sözcüsü ise toplantının Putin'in Moskova dışındaki resmi Novo-Ogaryovo konutunda yapıldığını söyledi.

Avusturyalı Kronen Zeitung gazetesi görüşmenin yaklaşık 90 dakika sürdüğünü bildirdi.
 
Konular

10,351

Mesajlar

10,458

Kullanıcılar

23

Son üye

rendertasarim

duyarlı resimler
duyarlı resimler Montaj Bloggif oluşturulan
duyarlı resimler
Üst Alt