Neler yeni

Template errors

  • Template public:message_macros: [E_USER_WARNING] Cannot call method isOnline on a non-object (NULL) (src/XF/Template/Templater.php:1176)

Ahmet Ağaoğlu'dan TFF'yi genel kurula davet ettiği iddialarına yanıt

  • Konbuyu başlatan NTV
  • Başlangıç tarihi
N

NTV

Şuan Çevrim Dışı
Ahmet Ağaoğlu'dan TFF'yi genel kurula davet ettiği iddialarına yanıt

Kulüpler Birliği Vakfı ve Trabzonspor Kulübü Başkanı Ağaoğlu, TFF'yi genel kurula davet ettiği iddialarına karşı çıktı. "Sıkıntımız varsa, bir problem varsa, şikayetimiz varsa bunun dile getirebileceği yer genel kurullardır" dediğini belirten Ağaoğlu, kimseyi genel kurula davet etmediğini söyledi.

Kulüpler Birliği Vakfı ve Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Türkiye Futbol Federasyonunu (TFF) genel kurula davet ettiğine yönelik değerlendirmelere ilişkin, "Sıkıntımız varsa, bir problem varsa, şikayetimiz varsa bunun dile getirebileceği yer genel kurullardır dedim. Ben kimseyi genel kurula davet etmedim" dedi.

Ağaoğlu, Özkan Sümer Futbol Akademisinde yaptığı basın toplantısında, MHK'nın almış olduğu kararın uzun zamandır kamuoyunun gündemini işgal ettiğini söyledi.

Tahkim Kuruluna yapılan itirazla hakemlerin lehine verilen bir karar olduğun anımsatan Ağaoğlu, "Bununla alakalı olarak bazı kulüplerimiz kendi sitelerinden bireysel açıklama yaptı. Süreç maalesef ülkede sporun ve futbolun önüne geçti. Neredeyse ekonominin de önüne geçecek" diye konuştu.

"TFF'NİN ZARAR GÖRDÜĞÜ YERDE ÜLKE FUTBOLU ZARAR GÖRÜR"

Ağaoğlu, kulüp olarak duruşlarının başından beri aynı olduğuna işaret ederek, şöyle devam etti:

"Benim sürekli olarak söylediğim bir şey var. Türkiye Futbol Federasyonu futbolun amir kuruludur. Genel kurulda seçimle görev başına gelir, yasaların Türkiye Futbol Federasyonuna tanımış olduğu haklar vardır. Yasaların kendisine vermiş olduğu haklara dayanarak TFF’nin sorumlulukları açıktır. TFF ve diğer bütün federasyonlar görev yetki ve sorumlulukları hemen hemen aynıdır. Bir tek amatör federasyonları Tahkim Kurulu, Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesindedir. Kurulların almış olduğu kararı yürürlüğe koymak, talimatları oluşturmak, değiştirmek, değiştirerek uygulamak ve talimatları yürürlükten kaldırmak federasyonların yönetim kurullarının yetkisindedir. TFF’nin almış olduğu bir karar var. İçimize sindiririz, sindiremeyiz, beğeniriz, beğenmeyiz, eleştirebiliriz, sıkıntılar varsa tartışabiliriz. Değiştirilmesi yönünde çabalar sarf ederiz ama federasyonun şahsiyetine zarar verecek ölçüde eleştiri konusu yaptığımız zaman kurum zarar görür. Kurumun zarar gördüğü bir yerde de ülke futbolu zarar görür ve bu zararın bedelini de hem futbol olarak hem de spor olarak biz, hepimiz ülke futbolunun paydaşları olarak öderiz."

TFF'nin aldığı karara Trabzonspor Kulübünün saygı duyacağını, bunun da altını çok net olarak çizdiğini vurgulayan Ağaoğlu, "Ülke futbolunu yöneten, seçimle genel kurulda iş başına gelen Türkiye Futbol Federasyonuna karşı saygımız 21 sene federasyon başkanlığı yapmış bir insan olarak Trabzonspor’un duruşu, Trabzonsporluluk bunu gerektirir." dedi.

"KİMSEYİ GENEL KURULA DAVET ETMEDİM"

Ağaoğlu, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Merkez Hakem Kurulunun...
Please login to view full content. Giriş yap veya üye ol.
 
Konular

10,351

Mesajlar

10,458

Kullanıcılar

23

Son üye

rendertasarim

duyarlı resimler
duyarlı resimler Montaj Bloggif oluşturulan
duyarlı resimler
Üst Alt