Neler yeni

Template errors

  • Template public:message_macros: [E_USER_WARNING] Cannot call method isOnline on a non-object (NULL) (src/XF/Template/Templater.php:1176)

‘Savaşın gidişatını belirleyecek’: Rusya, Donbas’a saldırmaya hazırlanıyor

  • Konbuyu başlatan NTV
  • Başlangıç tarihi
N

NTV

Şuan Çevrim Dışı
‘Savaşın gidişatını belirleyecek’: Rusya, Donbas’a saldırmaya hazırlanıyor

Rusya’nın Ukrayna’ya başlattığı işgalde 49 gün geride kalırken, askeri analistler savaşın gidişatına dair açıklamalarda bulundu. Rusya'nın Ukrayna'nın doğusundaki Donbas bölgesine yeni bir saldırı için asker sayısını artırdığını söyleyen analistler, her iki tarafta da ağır kayıplara yol açacağı kesin olan uzun süreli bir savaşa zemin hazırlandığını aktardı. Analizlerde, Rusya’nın Donbas’a saldırmasının büyük can kayıplarına yol açacağı ve savaşın gidişatını belirleyecek önemli bir çatışma olacağı vurgulandı.

fen1EyJdKkG6qSMLSeqW1w.jpg

Rusya’nın Ukrayna’ya başlattığı saldırının 49. gününde askeri analistler önümüzdeki günlerin savaşın gidişatı için çok önemli olduğunu söyledi. Analistler, Rusya'nın Ukrayna'nın doğusundaki Donbas bölgesine yeni bir saldırı için asker sayısını artırdığını aktardı.
5qKGWP8fLE6cAXASLMRlwA.jpg

Yapılan analizlerde, Rusların Ukrayna'nın savaşçılarını kuşatmaya çalışırken her iki tarafta da ağır kayıplara yol açacağı kesin olan uzun süreli bir savaşa zemin hazırladığı belirtildi. Askeri analistler, Ukrayna'nın endüstriyel kalbi Donbas’ta savaşı kimin kazanacağı ile ilgili tahminde bulunmaktan kaçınırken, bunun büyük olasılıkla çok sayıda can kaybına yol açacağını ve savaşın gidişatını belirleyecek önemli bir çatışma olacağını vurguladı.
4oI3tUuZfkyUMqxLjndBug.jpg

Polonya merkezli Rochan danışmanlığının direktörü Konrad Muzyka, "Savaşın sonucu, her iki tarafın da hiçbirinin bir saldırı gerçekleştiremeyeceği noktaya kadar hırpalanmasına neden olabilir" derken, "Ukraynalılar topraklarını sonuna kadar savunacaklar. Ruslar ise önemli kayıplara uğrayacak" ifadelerini kullandı. Muzyka, Moskova'nın sürekli yeni bir saldırı tehdidiyle, huzursuz ve "donmuş" bir çatışmanın ortaya çıkabileceğini ve aylarca sürebileceğini söyledi.
YMewEz2BHUydW7IZcL8SlQ.jpg

Rusya, Şubat ayında başlayan harekatını Ukrayna'nın askeri yeteneklerini zayıflatmak ve tehlikeli milliyetçilerin kökünü kazımak için özel bir operasyon olarak tanımlıyor. Analistler, uzun süreli bir savaşın, Rusya'nın İkinci Dünya Savaşı'nda Nazi Almanyası'na karşı zaferini Kremlin liderinin her yıl katıldığı devasa bir askeri geçit töreniyle kutladığı 9 Mayıs'a kadar, Başkan Vladimir Putin'in önemli bir zafer ilan etme umutlarını boşa çıkaracağının altını çiziyor.
FZrBX5905EuBzT4lQ6b-GA.jpg

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir ZelensKi, Rusya'ya karşı Batı'yı ülkesini kurtarmaya yardım etmeye çağırırken, NATO'nun hava sahasının yardım...
Please login to view full content. Giriş yap veya üye ol.
 
Konular

10,351

Mesajlar

10,458

Kullanıcılar

23

Son üye

rendertasarim

duyarlı resimler
duyarlı resimler Montaj Bloggif oluşturulan
duyarlı resimler
Üst Alt