Neler yeni

Template errors

  • Template public:message_macros: [E_USER_WARNING] Cannot call method isOnline on a non-object (NULL) (src/XF/Template/Templater.php:1176)

İngiltere'de Devlet Bakanı Wolfson, Başbakan'a verilen "parti cezası"nın ardından istifa etti

  • Konbuyu başlatan NTV
  • Başlangıç tarihi
N

NTV

Şuan Çevrim Dışı
İngiltere'de Devlet Bakanı Wolfson, Başbakan'a verilen

İngiltere'de Adaletten Sorumlu Devlet Bakanı David Wolfson, Başbakan Boris Johnson'ın Başbakanlık binasında Covid-19 kısıtlamalarını ihlalden para cezası almasının ardından istifa etti.

Wolfson, Johnson'a yazdığı mektupta, sadece cezaya neden olan etkinlikler nedeniyle değil, aynı zamanda "olup bitene verilen resmi yanıt" nedeniyle de görevi bıraktığını belirtti.

Son açıklamaların Başbakanlık binasında kurallar ve kanunların defaten ihlal edildiğini gösterdiğini vurgulayan Wolfson, bu ihlallerin ölçeği, bağlamı ve doğasının, yapılanların anayasal dokunulmazlık kapsamında olamayacağı sonucuna vardığını ifade etti.

SUÇLU BULUNSA DA İSTİFA ETMEYECEĞİNİ AÇIKLADI

İngiltere'de polis, 2020 ve 2021'de Covid-19 kısıtlamalarının ihlal edildiği öne sürülen 12 olayla ilgili haberlerin ardından sene başında soruşturma başlatmıştı.

Başbakan, etkinlikler sırasında tüm kısıtlamalara uyulduğunu savunarak istifa çağrılarını reddetmiş ve soruşturmaların sonucunun beklenmesini istemişti.

Polis, incelediği etkinlikler arasında yer alan bir doğum günü partisi nedeniyle Başbakan'ın yanı sıra eşi Carrie Johnson ve Maliye Bakanı Rishi Sunak'a 12 Nisan'da para cezası vermişti.

Başbakan Johnson, para cezasının ardından özür dilese de istifa etmeyeceğini açıklamıştı.

Haziran 2020'de Başbakanlık'ta kendisi için düzenlenen doğum günü partisine katılan Johnson, bunun kuralların ihlali olabileceğini düşünemediğini belirtmişti.
 
Konular

10,350

Mesajlar

10,458

Kullanıcılar

23

Son üye

rendertasarim

duyarlı resimler
duyarlı resimler Montaj Bloggif oluşturulan
duyarlı resimler
Üst Alt