Neler yeni

Template errors

  • Template public:message_macros: [E_USER_WARNING] Cannot call method isOnline on a non-object (NULL) (src/XF/Template/Templater.php:1176)

İngiltere Başbakanı Boris Johnson Kiev sokaklarında

  • Konbuyu başlatan NTV
  • Başlangıç tarihi
N

NTV

Şuan Çevrim Dışı
İngiltere Başbakanı Boris Johnson Kiev sokaklarında

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Kiev'de Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenski ile görüştükten sonra kent merkezinde yürüyüş yaptı.

se1OG2g3Rkucnpop4bccnQ.jpg

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Kiev'i ziyaret ederek Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenski ile görüştü.
t8vef9KLdk2DkBdZlMzCcw.jpg

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenski ve İngiltere Başbakanı Boris Johnson, görüşmenin ardından, Kiev'in merkezindeki Kreşatik Caddesi, Bağımsızlık Meydanı ve 'Cennetteki Yüz Kahramanları' Sokağı'nda yürüyüş yaptı.
M9hOgzPhx0G8qIiYgfNhBQ.jpg

Zelenski, İngiltere Başbakanı Boris Johnson ile başkent Kiev'de yaptığı görüşmenin ardından basına açıklamada bulundu. Görüşmenin oldukça verimli geçtiğini söyleyen Zelenski, "Londra'nın, Ukrayna devletinin güvenliğinde kilit bir rol oynamasını bekliyoruz." dedi.
C8wIUPfLRkKle0nXJUyT7Q.jpg

Zelenski, Rusya'yı barışa zorlamak için daha fazla baskı uygulanması gerektiğine inandığını belirterek, "Batılı demokratik ülkeler İngiltere'yi örnek almalı" diye konuştu.
4bqCGyz08k-Zlt210-asOA.jpg

Başbakan Johnson'u, Ukrayna ile Rusya arasındaki müzakerelere ilişkin bilgilendirdiğini aktaran Zelenski, Johnson'a, Ukrayna'nın savunma kapasitesini güçlendirmek için aldığı etkili yaptırım önlemleri için teşekkür etti.
79oLbFVuXkW7ZtREBOl6dg.jpg

Görüşme sonrası Johnson gazetecilere açıklamada bulundu.Johnson, konuşmasında Ukrayna halkını "kahraman" olarak niteledi.Rusya'nın savaş öncesi Kiev'in birkaç saat içinde düşeceğini düşündüğünü kaydeden Johnson, "Ne kadar da yanıldılar. Bence Ukraynalılar bir aslanın cesaretini gösterdi ve Vladimir o aslanın kükremesi de sen oldun. Yapabildikleriniz için teşekkür ederim, liderliğiniz olağanüstüydü." dedi.
IBLVmmvsmEG15ct1cPpWzw.jpg

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in, Buça ve İrpin gibi yerlerde yaptıklarının itibarını kalıcı olarak kirlettiğini ifade eden Johnson, "Bir yenilgiye uğradığı açık, ancak geri çekilmesi taktiksel ve şimdi Donbas'ta ve doğuda baskıyı yoğunlaştıracak." diye konuştu.
wieYXBKK40mJxyR_b7PWzQ.jpg

LDi8DcTaHU21o0qnl6dUrA.jpg

425Tlys_fUSBE4rB7m2DUQ.jpg
...
Please login to view full content. Giriş yap veya üye ol.
 
Konular

10,350

Mesajlar

10,458

Kullanıcılar

23

Son üye

rendertasarim

duyarlı resimler
duyarlı resimler Montaj Bloggif oluşturulan
duyarlı resimler
Üst Alt